VERÍME, ŽE PROJEKT BLUMENTAL BUDE PRE VÁS ZÁŽITKOM.

Robiť architektúru je vlastne to isté ako zložiť hudbu, napísať k nej text, pripraviť priestor, kde sa bude hrať, navariť úžasné jedlo, vymyslieť scénu, nakresliť plagáty, dať dokopy čo najlepší orchester. Keď je to všetko pripravené predstúpiť pred obecenstvo a po tej všetkej práci veriť, že prinesiete čo najviac pozitívnych emócií. Veriť, že všetka radosť, zodpovednosť, nekonečné diskusie a zlepšovanie všetkých detailov, všetok ten čas, čo sme prežívali pri práci, sa premietnu a budú pokračovať, aj keď sa naša práca skončí. Že sa prenesú do každodenného života posledného a vlastne najdôležitejšieho člena nášho orchestra, ktorým je obecenstvo. V našom prípade spokojný užívateľ. Pri projekte Blumental sme mali šťastie na dobrého dirigenta a dobrých spoluhráčov v orchestri. Veríme, že projekt Blumental bude pre vás zážitkom.

Každá stavba je pre nás akýmsi človekom z hliny. Venujeme každej z nich kúsky svojich životov, svojich šťastí aj nešťastí, svojich snov a zodpovednosti a práce. Poslednou súčiastkou potrebnou na jej oživenie, tým tajomným šémom, ktorý jej vdýchne energiu a dušu, sú práve ľudia, ktorí ju naplnia a rozhodnú o tom, aké vlastnosti dostane do svojho ďalšieho života. Mysleli sme na vás pri každej čiarke, ktorú sme nakreslili.

Na architektúre a každej stavbe sú pre nás najdôležitejšie práve tie miesta, kde architektúra chýba. Práve ten priestor, ktorý sa nachádza medzi stenami a stavbami. To miesto, kde sa dá hýbať, dýchať, prechádzať, žiť. Ten priestor, ktorý tu vlastne dávno existuje. Snažíme sa ho len s pokorou usporiadať do celkov, ktoré nám pomôžu si ho užívať.

VEREJNÉ PRIESTORY
POLOVEREJNÉ PRIESTORY
SÚKROMIE
VYBAVENOSŤ
ZELEŇ
KOMUNIKÁCIA
REPREZENTÁCIA

A1 Architecture
Braňo Kaliský, Martin Maršala, Luboš Kružel a Juraj Pařil

PRÍBEH S DOBROU ADRESOU

Každý projekt má svoj príbeh. Príbeh bytového domu Blumental sa začal písať asi v roku 2006. Od začiatku príbehu k dnešnému dňu prešlo síce veľa času, ale vďaka tomu mohol vzniknúť projekt, ktorý aj s odstupom času bude rezonovať v spoločnosti a v priestore, do ktorého je osadený.

Keď sme pred takmer dvadsiatimi rokmi zakladali našu architektonickú dielňu, vedeli sme, že tvoriť architektúru je náročná práca, ktorá sa tvorí dobrou ideou, tvrdou dielenskou prácou a komunikáciou v kolégiu všetkých zúčastnených strán. V tomto prípade nám výborného partnera na strane architektúry robil kolektív architektov A1 respekt a na druhej strane investor, ktorého úlohou bolo zastupovanie budúcich klientov. Dávno sme sa nestretli s natoľko klientsky orientovaným investorom, ktorý chápe základný princíp – že architektúra sa má robiť pre ľudí, ktorý sa snaží vcítiť do kože budúcich kupujúcich a robí maximum pre ich spokojnosť.

Jedným z dôležitých aspektov kvalitného projektu je lokalita, v ktorej bude stavba osadená. V tejto súvislosti je dôležité správne odhadnúť, pre koho vytvárame bývanie a čo chceme budúcim užívateľom priniesť do života. Projekt Blumental môžeme definovať ako štvrť v širšom centre mesta s dobrou dostupnosťou a previazanosťou na Staré Mesto. Dnes táto lokalita zažíva renesanciu najmä jej generačnou výmenou. Náš projekt bytového domu, ktorým chceme nadviazať na atmosféru komunitného života, je projektom pre ľudí, ktorí chcú zažiť luxus pešieho návštevníka mesta, ale zároveň mať svoju kaviareň, kníhkupectvo, potraviny či park priamo pod domom.

Ako architekti sme sa snažili splniť úlohy zadané klientom a zladiť všetky požiadavky, ktoré pokladáme za dôležité pri reálnom užívaní diela:
  • vytvorili sme jednoduchý prístup do garáží s možnosťou mať pohodlné parkovacie miesta v blízkosti bývania,
  • zabezpečili sme prístup pre peších priamo z hlavných komunikácií projektu, kde sme sa snažili zachovať a doplniť zeleň,
  • venovali sme množstvo času výberu kvalitných materiálov a zohľadneniu súčasných stavebnotechnických noriem,
  • snažili sme sa navrhnúť rôzne typy bytov od menších a praktických až po luxusné a priestranné byty,
  • jednotlivé byty sú logicky členené, každá miestnosť má primerané rozmery, ponúkajú šatníky, komory, majú balkóny, lodžie alebo terasy,
  • veľké a kvalitné okná prinášajú veľa svetla aj do tých najmenších bytov,
  • bytový dom bude súčasťou polyfunkčného administratívno-obytného komplexu s dominantným námestím a oddychovou zónou.

Konečnú podobu príbehu Blumental máte možnosť spoznať aj vy a veríme, že všetky očakávania, aj vaše požiadavky na moderné bývanie v blízkosti centra budú naplnené.

kolektív architektonickej dielne collegium

Späť
Predajné miesto:
Mýtna 29, 811 07 Bratislava

Otváracie hodiny:
Po – Pia: 9.00 – 18.00

+421 915 255 522, +421 2 2076 4204
predaj@corwin.sk

 

NAPÍŠTE NÁM

created by CODES CREATIVE
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.