NAJZDRAVŠIE CHLADENIE

Benefity stropného chladenia

Všetci to poznáme: letné horúčavy, roztopený asfalt, sálajúce steny, dusné noci... A teplota z roka na rok stúpa. Klasická klimatizácia síce pomáha, ale prináša so sebou mrazivý prievan, zdurené sliznice, stuhnutý krk, prechladnutý chrbát a "seknuté kríže".

Toto sa stane minulosťou. Stropné chladenie zabezpečí v letných mesiacoch príjemné prostredie vďaka pomalému odvodu tepla a tým rovnomernému chladeniu priestoru. Žiadny prievan, nulová hlučnosť, minimálne vírenie prachu. Nenarúša celkový vzhľad interiéru. Stropné chladenie je ekonomické, šetrí náklady na energie a iba minimálne zaťažuje životné prostredie.

Ako to funguje: Zdrojom chladu je voda s teplotou 16 – 20 °C. Prúdi v strope a ochladzuje ho na približne 18 °C. Následne sa ochladzujú steny, predmety v priestore a tým sa odoberá teplo z chladeného priestoru. Samotný vzduch sa ochladzuje až neskôr, a to sálaním od ostatných plôch a predmetov.

Potrubné rozvody chladenej vody o hrúbke 8 – 10 mm sú skryté v omietke s min. hrúbkou 20 mm. Chladiace médium je pomocou hlavného potrubia vedeného v stúpačkách dopravované k jednotlivým bytovým jednotkám, kde bude potrubie ukončené uzatváracími armatúrami. Vo vstupnom priestore bytových jednotiek sú osadené pod stropom rozdeľovače so zmiešavaním pre stropné chladenie. Merače chladu sú umiestnené pred vstupom do bytu, kde bude možné presne odčítať spotrebu chladu na každý byt samostatne. Každá chladená miestnosť je samostatne ovládaná pomocou vlastného termostatu. Samozrejmosťou sú snímače rosného bodu, ktoré zabraňujú prípadnej kondenzácii na povrchu chladených konštrukcií počas zvýšenej vlhkosti prostredia.

Stropné chladenie je novinkou v rezidenčných developerských projektoch. Corwin ako jeden z prvých na Slovensku prináša najzdravšie chladenie v štandarde projektu.

NA STIAHNUTIE
Predajné miesto:
Mýtna 29, 811 07 Bratislava

Otváracie hodiny:
Po – Pia: 9.00 – 18.00

+421 915 255 522, +421 2 2076 4204
predaj@corwin.sk

 

NAPÍŠTE NÁM

created by CODES CREATIVE
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.